20 të vdekur nga COVID-19 dhe 932 raste të reja brenda 24 orëve të fundit në Kosovë

2021-08-30 në ora 15:04

Në raportin e fundit të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, janë raportuar 20 viktima nga COVID-19.

Brenda 24 orëve të fundit, nga 7.384 testime të kryera janë konfirmuar 932 raste pozitive me infeksionin SARS-CoV-2, përcjell Gazeta Shneta.

Në anën tjetër, 962 qytetarë janë shëruar, kurse numri i rasteve aktive ka arritur në 26.525. /Gazeta Shneta/