3 modele të këpucëve të rrafshta që i veshin zonjat e famshme këtë pranverë

2017-04-02 në ora 08:35

3 stile të veçantë që po tërheqin vëmendjen dhe garantojnë rehati …

Kur bëhet fjalë për këpucë, ekzistojnë shumë shkaqe përse modelet e rrafshta të këpucëve janë të preferuara te shumë gra të modës. Përderisa takat mund të shkaktojnë pakënaqësi dhe dhimbje, kurse atletet mund të janë shumë të papërshtatshme, këpucët e rrafshta si mokasinet, ato të baletit apo oksfordit mund të ju zgjidhin të gjitha dilemat tuaja të modës.

Pikërisht për këtë i përzgjedhin disa nga prirëset e trendeve më të famshëm, sidomos këtë pranverë ku si qëllim kanë pamjen elegante, por edhe të ndjehen të rehatshme!

Kështu këtë sezonë na kanë ardhur modele të ndryshme të këpucëve të rrafshta, të cilat mbahen si të thjeshta dhe disi me siluetë të pritshme, por sigurisht se dallojnë në dizajn, ngjyra dhe detaje, shkruan femra.net.

Zonjat si Olivia Palermo, Karlie Kloss dhe Alexa Chung tashmë e kanë zgjedhur modelin e tyre, dhe bëhet fjalë për këpucë atraktive në të cilat këmbët do të janë mirënjohëse!

Këpucë Mules me shputë të hapur

Për herë të parë këtë pranverë i kemi parë te Gigi Hadid dhe Mandy Moore, që shumë shpejtë i ka veshur edhe Emily Ratajkowski. Bukuroshet e Gucci në ngjyrë ari e kanë freskuar këtë veshje mjaft të lirshme dhe e kanë bërë shumë moderne.

Nëse e pëlqeni shumë ngjyrën e arit, gjithmonë mund të përcaktoheni për këpucë mules ngjyrë kafe apo me lëkurë të zezë të lëmuar, të cilat do të duken njejtë shkëlqyeshëm në këmbët tuaja!

Emily Ratajkowski

Mokasinet

Olivia Palermo është e njohur për taka tepër të larta, por këtë sezonë ajo ka vendosur t’i përqafojë këpucët e rrafshta të cilat paraqesin pjesën kryesore të ditës. Tashmë shumë herë e kemi parë me mokasine me lule të pazakontë të qëndisur, kurse blogerja me guxim i kombinon me pjesë që i zbukuron motivi i njejtë.

Olivia Palermo

Këpucë baleti me detaj të theksuar

Këpucët e baletit bëjnë pjesë në aksesorë që gati çdo grua i posedon në koleksionin e saj të këpucëve. Këtë pranverë, çelësi qëndron në detajet që i bëjnë pjesë të pazakonta, të dallueshme dhe të pëlqyeshme. Manekinia e nohur Alexa Chung nuk ka mundë t’i rrezistojë këtyre këpucëve baleti shumë të bukura të zeza me dantela./Gazeta Shneta/

Casual Alexa Chung