39 lindje me dy raste binjakësh u kryen dje në Gjinekologji

2017-04-26 në ora 09:39

Në klinikën e Gjinekologjisë pothuajse çdo të dytën ditë ka lindje me binjakë.

Gjatë ditës së djeshme janë kryer 39 lindje me gjithsej 41 bebe. Dy lindje kanë qenë me binjakë, raporton Gazeta Shneta.

22 djem e 19  vajza kanë ardhur në jetë dje në Gjinekologji të QKUK-së.

15 gra kanë lindur me prerje cezariane dhe 14 janë bërë nëna për herë të parë. /Gazeta Shneta/