Astma ia merr jetën adoleshentes në shkollë

2017-04-01 në ora 14:00

Një adoleshente ka gjetur vdekjen pas një sulmi të rëndë të asmtës.

13-vjeçarja ka qenë në shkollë në momentin që i janë shfaqur simptomat.

Anjneha Nain, u dërguan menjëherë në spital në Dewsbury, West Yorkshire në Britani, por nuk ka mundur të jetojë.

Që prej vdekjes së 13-vjeçares, janë mbledhur mijëra sterlina për nënën e saj, shkruan Express.

Kjo ishte humbja e dytë për familjen Nain, pasi vetëm disa vite më parë kishte vdekur dhe bashkëshorti. /Gazeta Shneta/