Berisha e quan mjekun ‘terrpian i qelbur’ e ‘derr i pangopur’, i kërkon ministrit ta largojë nga puna

2017-03-31 në ora 21:23

Kimete Berisha, e njohur për reagimet e saj në rrjetet sociale rreth zhvillimeve në vend, ka reaguar ndaj sjelljeve të dhunshme të kryesindikalistit të mjekëve të QKUK’së, Xhemajl Selmani.

Ky i fundit gjatë protestës së fundit të mjekëve e kërcënoi me kapje për fyti një qytetar, i cili po kërkonte ndihmën e mjekëve për gruan e cila ishte në nevojë, shkruan Gazeta Shneta.

Berisha e ofendoi rëndë mjekun Selmani duke e quajtur ‘terrpian i qelbur’ e ‘derr i pangopur’.

Shkrimi i saj i plotë:

“+16
Mirë ta bëri që të tha “Ta shkërdheftsha shkollën”. Po pse mos me t’sha ty, bre pis, që po ia lëni gruan me vdek, e njeriu po ju lutet si Zotit që ta ndihmoni..

Jo veç ai, por krejt Kosova ta shkërdh… shkollën ty, mbasi s’vimë n’dakik, komplet kështu siç jemi, me ta nxan derën ty e me të tregu qysh duhet me folë e m’u sjell me pacientë ti.

I thua vetes Kryetari i Sindikatës së Mjekëve të QKUK-së, Xhemajl Selmani, e s’e sheh veten që je bë si bullicë, derr i pangopur, veç tul e dhjam, psikopat që ia lejon vetes ta kërcënojë para kamerave e para gazetarëve njeriun që kërkon ndihmë mjeksësore për gruan e tij të sëmurë..

Kaq arrogant, kaq idiot që është. Tash ti merre me mend çka bën ky pas kamerave.

I thua “ec prej këtuhi se të kapi për fyti”. Guxon.

Ha “shit” ti sa të duash, mbasi t’ka ardh dita. Ju s’kishit qenë bash kurrkushi hiç. Tamam si në kohën e masave të dhunshme, kur mjekët serbë refuzonin t’u ndihmonin pacientëve shqiptarë, ua merrnin veshkat, dhe u jepnin vaksina për sterilizim, dhe i plaçkisnin pacientët, i mashtronin, i mbysnin gratë në lindje, dhe nuk jepnin asnjë përgjegjësi, si sot.

Shkolla e juve. Betimi juaj. Hipokrati juajj. Terrpiani i qelbur.
Mbasi, ministri i Shendetësisë nuk ta merr lejen ty në moment, nuk të largon prej punës urgjent, ty që kërcënon pacientët me vrasje. ”