Binjaket që nuk ngjasojnë aspak (Foto/Video)

2017-04-05 në ora 18:35

Kanë lindur nga të njëjtit prindër, por dallojnë aq shumë saqë është e pamundur të besohet se janë motra, aq më pak binjake, transmeton Gazeta Shneta.

Nëna e tyre Donna Aylmer, është gjysmë e zezë e gjysmë e bardhë, dhe është e martuar me një burrë të bardhë.

Çifti nga Gloucester i Anglisë, janë prindërit e dy binjakeve por që të gjithë habiten me dallimet që kanë në do aspekt.

Kur ato erdhën në jetë, prindërit u habitën me pamjen e tyre, edhe pse binjake ato nuk ngjasojnë aspak.

Njëra quhet Lucy, ka flokë të kuqe, sy të kaltër, lëkura e saj është e bardhë dhe kur lindi ishte shumë e zbehtë.

Tjetra quhet Maria, e cila lindi krejtësisht ndryshe prej saj, me sy ngjyrë kafe, flokë kaçurrele dhe të zeza.

Sot ato janë 18 vjeçe, e me pamje e saj do të habiteni edhe ju!. /Gazeta Shneta/

Image result for Donna Aylmer lucy maria

Image result for Donna Aylmer lucy mariaImage result for Donna Aylmer lucy maria

Image result for Donna Aylmer lucy maria

Image result for Donna Aylmer lucy maria