Çaji me 2 përbërës që redukton 8 centimetër bel në 7 ditë

2017-03-22 në ora 15:13

Ky është çaji magjik i cili është përdorur nga mijëra njerëz për të humbur peshë në mënyrë të çmendur në vetëm 1 javë.

Ai përbëhet nga kanella dhe gjethet e dafinës, dy përbërës shumë të dobishëm për procesin e tretjes dhe për të djegur dhjamin.

Ata gjithashtu kanë aftësinë të përshpejtojnë edhe funksionimin e metabolizmit.

Njerëzit që kanë përdorur këtë çaj për të hequr kilogramët e tepërt, kanë humbur 8 centimetër bel në vetëm 7 ditë.

Përbërësit:

1 litër ujë

1 shkop kanellë

5 gjethe dafinë

Përgatitja:

Vendosni enën me ujë në zjarr dhe shtoni në të kanellën së bashku me gjethet e dafinës. Pasi të vlojë, largojeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet për 5 minuta. Kullojeni dhe është gati për t’u pirë.

Përdorimi:

Pijeni këtë çaj dy herë në ditë, në mëngjes me stomakun bosh dhe në mbrëmje para se të flini gjumë. Përdoreni për 7 ditë në mënyrë që të arrini rezultatet e duhura duke humbur 8 centimetër bel.

Për rezultate më efektive, pini rreth 2 litra ujë në ditë. Edhe ushtrimet fizike do të ishin një ndihmesë shumë e madhe.