CDC’ja: Me rritjen e rasteve me COVID-19 tek të rriturit, presim një shkallë më të ulët të vdeshmërisë

2020-06-22 në ora 15:46

Zyrtarët kanë paralajmëruar se shumë të rinj po rezultojnë pozitiv ndaj COVID-19.

Kjo rritje e fundit e rasteve mund të ulë nivelet e vdekshmërisë ndaj COVID-19, shkroi në Twitter Dr.Frieden ish-drejtor i Qendrave të SHBA për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve – shkruan CNN, transmeton GazetaShneta.

Ndërsa, guvernatori nga Florida, Ron DeSantis ka thënë se rastet po zhvendosen drejt popullatave në vitet 20 dhe 30 të tyre.

DeSantis njoftoi se mosha mesatare e të infektuarve me COVID-19 ishte 37 vjece./GazetaShneta/