Dy raste të vdekjes dhe 427 qytetarë të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

2022-01-13 në ora 15:52

Kanë vdekur dy, dhe 427 qytetarë janë infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga 5881 teste, 427 prej tyre kanë rezultuar pozitive me Covid-19. Fatkeqësisht dy pacientë të sëmurë kanë ndërruar jetë nga Covidi, shkruan Gazeta Shneta.

Numri i rasteve aktive me këtë sëmundje ka arritur në 2811.

Ndërkaq në 24 orët e fundit janë administruar 3541 doza të vaksinës kundër Covid-19.

Deri më sot 793.574 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. /Gazeta Shneta/