E mrekullueshme: Gruaja lindi në koma, takon fëmijën e vet pas 3 muajsh

2017-05-07 në ora 18:36

Një oficere policie argjentinase, foshnja e të cilës lindi ndërsa ishte në koma u zgjua dhe mbajti fëmijën e saj tre muajsh për herë të parë.

Familja e saj po e quan mrekulli, sipas Fox News.

Amelia Bannan ishte gati gjashtë muaj shtatzënë kur më 1 Nëntor ajo ishte në një aksident me makinë në të cilën ajo pësoi një thyerje të kafkës, që rezultoi në një mpiksje gjaku në trurin e saj, transmeton Gazeta Shneta.

Ajo u shtrua në spital në një gjendje kome dhe fëmija Santino u dorëzua në prag të Krishtlindjeve. Në javën e 34 të shtatzënisë, fëmija peshonte 1.8 kg dhe ishte në shëndet të mirë, tha familja./Gazeta Shneta/