E porsalindura braktiset në tualet të spitalit, shpëtohet nga infermieret

2018-09-05 në ora 13:32

Një e porsalindur është shpëtuar gjallë nga një guaskë tualeti në një spital në veri-lindje të Kinës, pasi nëna e tij u përpoq ta braktiste atë.

Foshnja u zbulua nga dëshmitarë, të shokuar duke dëgjuar thirrjet që vinin nga brenda një banjoje në qytetin e Tianjin. Ata menjëherë lajmëruan infermieret, transmeton Gazeta Shneta.

Nëna e re thuhet se po përpiqej të linte foshnjën dhe u ndalua nga dëshmitarë dhe infermierë të tjerë në vendngjarje.

Sidoqoftë, kamerat e sigurisë kanë siguruar një video në të cilën tregohet heroizmi i infermiereve, të cilën mund ta ndiqni më poshtë./Gazeta Shneta/

Kliko këtu për t’u informuar me testin që duhet ta bëjë secila nënë shtatzënë për të konfirmuar se shëndeti gjenetik i foshnjës në ardhje është në rregull.