E rëndë: Vdes drejtori i Spitalit të Vushtrrisë, Dr. Hajrullah Saraçi

2021-04-21 në ora 21:27

Ka ndërruar jetë specialisti i Anesteziologjisë, Dr. Hajrullah Saraçi.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë miqtë dhe kolegët nga spitali rajonal i Vushtrrisë, shkruan Gazeta Shneta.

Ai vdiq pasi nuk arriti t’iu mbijetojë komplikimeve pas një ndërhyrje që pati, duke qëndruar për shumë ditë i intubuar.

Saraçi kohë më parë ishte rikthyer në pozitën e drejtorit të spitalit ‘Sheikh Zayed’ në Vushtrri. /Gazeta Shneta/