Festë e dyfishtë në këto familje, ja sa bebe kanë lindur në ditën e Bajramit

2017-06-26 në ora 09:58

Gjatë ditës së djeshme në raportin e Gjinekologjisë në QKUK, janë regjistruar 26 lindje.

Për festën e Bajramit 2 nëna kanë lindur binjakë, raporton Gazeta Shneta.

16 djem dhe 10 vajza kanë ardhur në jetë.

Pesë nëna kanë lindur me prerje cezariane, ndërsa 10 gra janë bërë nëna për herë të parë. /Gazeta Shneta/