Fotografia e këtij djalit me kancer po bën bujë botën, arsyeja do t’iu bëj të qani

2017-07-07 në ora 13:24

Disa thonë se kafshët mund të jenë mjete të fuqishme shëruese dhe në rastin e Xhek-ut – kjo duket të jetë e vërtetë.

Mamaja e tre fëmijëve, Shan Benson, ishte duke jetuar makthin e secilit prind – Xheku, djali i saj më i vogël, u diagnostikua me kancer.

Ata morën lajmin pikëllues vetëm tre ditë pasi Shan dhe burri i saj morrën në shtëpi dy qen të mrekullueshëm, transmeton Gazeta Shneta.

“Ne e dinim se qentë do të sjellin gëzim për djalin tim gjatë trajtimit të tij.”, thotë ajo.

Xheku kishte një marrëdhënie shumë të ngushtë me qentë.

“Pasi Xheku filloi kimioterapinë, ai kërkoj që gjithmonë qentë të flinin me të.” tha nëna e tij.

“Një mëngjes, unë shkova në dhomën e tij për ta shikuar atë dhe u mbusha me emocion, kur pashë këtë.”

Shan e gjeti Xhekun në gjumë me qentë e tij besnik, njëri nga ta duke qëndruar në hapësirën midis kokës dhe shpatullës së Xhek-ut. Qeni ishte zgjuar ende, duke e ngushëlluar djalin e sëmurë.

Dy ditë pas momentin të postimit, ka pasur mbi 42.0000 reagime dhe mbi 1.000 shpërndarje në Facebook./Gazeta Shneta/