Fotografitë tregojnë momentin kur 3-vjeçarja e guximshme ndihmon nënën e saj të lind

2018-01-09 në ora 19:52

Vajza tre-vjeçare fitoi përvojën jetësore kur ajo arriti të ndihmoi në lindjen e vëllaut të saj.

Rebecca Joseloff, në nënë e dy fëmijëve nga Patchogue i Nju Jorkut, e dinte se vajza e saj, Hunter, do të ishte medoemos prezente në lindjen e saj, transmeton Gazeta Shneta.

Kur Rebecca u fut në sallën e operacionit, vajza e saj jo vetëm se përjetoi lindjen e vëllaut të saj, por u përfshi në mënyrë aktive duke ndihmuar nënën e saj të lind.

E gjithë lindja u dokumentua në një seri imazhesh prekëse të kapur nga babai i Joseloff dhe fotografja e lindjes, Nicole Lahey.

Njëra prej fotografive është bërë tanimë virale me më shumë se 12,000 reagime pasi u shpërnda në Facebook nga faqja ‘Love What Matters’./Gazeta Shneta/