Gratë që bëjnë këtë veprim para seksit lindin djalë

2018-01-13 në ora 11:23

Nga një studi i kohëve të fundit, gratë me një histori të gabimeve kishin më shumë gjasa të lindin një fëmijë mashkull.

Nëse dëshironi të keni një djalë atëherë, provojeni këtë truk që sipas studiuesve ka një validitet të madh, shkruan DailyMail, transmeton Gazeta Shneta.

Bëhet fjalë për aspirinën, e cila është një ilaç jo steroidal që përdoret për të trajtuar dhimbje, ethe dhe inflamacion.

Ndërsa nga të gjeturat e studimit, ishin rreth 31 për qind që kishin përdorur aspirinë para seksit, kishin djalë.

Është një përfundim shumë interesant dhe nevojiten më shumë studime për të konfirmuar nëse kjo është një zgjidhje e mundshme./Gazeta Shneta/