Gruaja lind binjakët në ujë, fotografitë e saj po bëjnë xhiro botën

2018-02-10 në ora 17:20

Robin Baker, fotograf i lindjeve ka dëshmuar më shumë se 70 lindje , por lindjen e këtyre binjakëve e përshkruan si “një nga më të veçantat.”

Fotografi amerikan Baker ka arritur të kapë momentet kur burri i ndihmon gruas së tij të lind binjakët në shtëpi, me metodën e ujit, transmeton Gazeta Shneta.

Binjakët – vajzë dhe djalë – kishin lindur më shpejtë se që pritej, për këtë arsye ishte shfaqur ideja e të lindurit në shtëpi, sipas nënës e cila nuk deshi të identifikohej për PopSugar.

Fatmirësisht, përvojë të ngjashme kishin pasur edhe dy vite më parë me një palë tjetër të binjakëve, të cilëve u bashkëngjitën edhe një vëlla e motër./Gazeta Shneta/