Gruaja zgjohet nga koma pas shtatë viteve, takon vajzën që lindi (Foto)

2017-03-10 në ora 14:15

Një grua ra në gjendje kome pas traumave që pësoi shtatë vjet më parë pasi lindi vajzën e saj në vitin 2009.

Danijela Kovaçeviq nga Serbia u bë pacientja e parë që mbeti kaq gjatë në gjendje kome dhe u zgjua duke i habitur edhe mjekët, shkruan DailyMail, transmeton Gazeta Shneta.

Ajo takoi vajzën e saj për herë të parë që prej momentit kur kishte lindur.

Moving: Danijela's daughter, Marija, is seen looking puzzled by her mother's bedside

Vajza tani është bërë shtatë vjeçe dhe një fotografi duke e përqafuar nënën është shpërndarë në rrjetet sociale.

“Danijela është shumë më mirë se më parë. Ajo ka shtuar peshë, është e vetëdijshme, reagon, buzëqesh dhe zemërohet”, ka deklaruar bashkëshorti Djordje Kovaçeviq. /Gazeta Shneta/

Before the tragedy: Danijela  as she was before being struck down by the illness