Historia e nënës që ushqen akoma me gji vajzën e saj 5 vjeçare, kursej mijëra euro

2017-11-03 në ora 09:10

Mamaja e dy fëmijëve do të donte të ndalonte së shpejti dhënien e gjirit, por vajza e saj e moshës 5 vjeçare ende dëshiron të ushqehet nga gjiri i nënës së saj.

Nuk ka shenja që dëshiron të heq dorë së shpejti.

Sidoqoftë, Sophie “do të donte të ndalonte përfundimisht sepse nganjëherë mendon se është e tepërt”.

Por vajzat e saj nuk po tregojnë shenja se dëshirojnë të heqin dorë nga qumështi i saj.

“Jasemini filloi shkollën vitin e kaluar dhe i thashë se jo shumë fëmijë në klasën e saj do të ushqeheshin, por ajo nuk shqetësohet”, tha ajo.

“Qumështi i gjirit është ushqyes”. 29-vjeçarja mama-e-dy fëmijëve beson se ajo forcon lidhjen midis saj dhe Jasmine.

“Unë nuk mendoj se ka ndonjë gjë të çuditshme për të ushqyer fëmijët tuaj,” thotë Sofia, shkruan Kidspot, transmeton Gazeta Shneta.

“Qumështi i gjirit është ushqyes, qetësues dhe është më i lirë. Unë duhet të shpëtoj mijëra paund gjatë viteve. ”

Edhe pse Sophie pranon të ndihet e parehatshme duke u tronditur dhe duke mos pëlqyer të duket nga të panjohur kur ajo i jep gji pesëvjeçares së saj në publik, ajo nuk ka ndërmend të ndalet së shpejti.

“Njerëzit e shohin atë në mënyrë të çuditshme. Ndihem paksa në pozitë të vështirë, “ajo rrëfen për The Sun, derisa ajo është duke u mbështetur në divanin e saj duke ushqyer me gji Jaseminën./Gazeta Shneta/