Ja pse vitamina C nuk e forcon imunitetin tuaj kundër koronavirusit

2020-03-21 në ora 19:01

Vitamina C nuk ka shumë mundësi të ndihmojë njerëzit të luftojnë koronavirusin.

Kur njerëzit preken nga i ftohti i zakonshëm shumica përdorin lëngun e portokallit ose gëlltisin shtojcat e vitaminës C në një përpjekje për të forcuar sistemin e tyre imunitar, transmeton Gazeta Shneta.

Por, shtojcat e vitaminës C nuk e largojnë ftohjen dhe nuk ka asnjë provë që ato japin imunitet kundër SARS-CoV-2, virusi që shkakton COVID-19.

Studimet zbuluan se konsumimi i vitaminës C mund të zvogëlojnë kohëzgjatjen e sëmundjes me 8% në të rritur dhe 14% në fëmijë.

Praktikisht, kjo do të thotë që plotësimi i vitaminës C mund të shkurtojë kohëzgjatjen e një ftohjeje për rreth një ditë.

Pavarësisht që shtojcat nuk mund të largojnë ftohjen e zakonshme vitamina C është ende e rëndësishme për shëndetin tuaj.

Shërben si rol thelbësor në trupin e njeriut dhe mbështet funksionin normal të imunitetit, sipas një raporti të vitit 2018 në revistën Nutrients.

Vitamina C vepron si një antioksidant, do të thotë që neutralizon radikalet e lira të krijuara nga metabolizmi normal i trupit dhe nga ekspozimi ndja stresuesve mjedisorë, përfshirë rrezatimin ultravjollcë dhe ndotjet e ajrit.

Radikalët e lirë janë grimca të ngarkuara që mund të dëmtojnë qelizat, indet dhe materialin gjenetik nëse lihen të pakontrolluara dhe kështu shkaktojnë inflamacion të dëmshëm.

Përveç ndalimit të radikaleve të lira, vitamina C ndihmon në aktivizimin e disa enzimave kryesore në trup, të cilat vazhdojnë në sintetizimin e hormoneve dhe ndërtimin e kolagjenit, një proteinë e fortë që gjenet në lëkurë dhe indet lidhëse.

Këto hormone ndikojnë në kontrollimin e sistemit kardiovaskular ndaj infeksioneve të rënda, ndërsa kolagjeni forcon lëkurën kundër dëmtimit. /GazetaShneta/