Ja si ti hiqni qimet në zonat intime

2017-04-02 në ora 17:51

Kjo është mënyra e thjeshtë dhe e shpejtë që të eliminoni qimet e padëshiruara, madje vetëm me sodë buke. Provoni njëherë dhe përgjithmonë do t’i harroni qimet e padëshiruara.

Përbërësit:

– 200 mililitra ujë,

– 1 lugë sodë buke.

Përgatitja:

Hidheni ujin në enë dhe vendoseni në zjarr që të vlojë. Pasi të vlojë hiqeni nga zjarri.

Hidhni në ujë sodë buke dhe përzieni mirë të dy përbërësit.

Udhëzim:

Merrni një shkop për pastrim të veshëve dhe hidheni në recetën e shkrirë. Kulloni dhe ngjitni në zonë me ndihmën e shiritit ngjitës (flaster).

Lëreni të veprojë tërë natën dhe hiqeni në mëngjes.

Lajeni lëkurën mirë me ujë të pastër, pastaj qitni krem hidratues. Përsëriteni këtë 2 deri 3 herë në javë.

Pas përafërsisht 3 trajtimeve do të shihni që qimet e padëshiruara gradualisht do të fillojnë të zhduken. /Gazeta Shneta/