Java e 34-të e shtatzënisë: Karakteristikat e zhvillimit të foshnjes suaj

2020-12-27 në ora 16:52

Në javën e 34-të të shtatzënisë, foshnja juaj po shijon kohën duke lëvizur në lëngun amniotik.

Gjatë kësaj jave, lëngu amniotik ka arritur në kulmin e zhvillimit të tij shkruan VeryWellFamily, transmeton GazetaShneta.

Mësoni më shumë rreth komplikimeve gjatë shtatzënisë KËTU

Në këtë mënyrë, ai ndihmon në zhvillimin e muskujve dhe kockave të foshnjes, sistemin tretës dhe mushkëritë.

Në rast të lindjes së parakohshme, foshnjet mund të përjetojnë disa çështje shëndetësore si verdhëz, vështirësi në të ushqyerit ose vështirësi në frymëmarrje.

Shkalla e mbijetesës gjatë kësaj jave është 99% dhe rreziku nga aftësitë e kufizuara është 5%./GazetaShneta/