Ju mundojnë shumë menstruacionet? Kjo mund të jetë një shenjë e kancerit

2017-04-04 në ora 10:46

Por, ndërkohë ajo kishte kërkuar ndihmën mjekësore dhe kishte gjetur se problemi ishte shkaktuar nga një formë e rrallë e kancerit të mitrës.

Vajza 24 vjeçare ka treguar se periodat e saj ishin deri në 10 ditë me gjakderdhje të madhe dhe dhimbje të rëndë, për rreth pesë deri në shtatë ditë.

Brain ka treguar për “The Independent” se ato nuk ishin gjithmonë të vështira, por për vitet e fundit po dhe se ajo tani është diagnostifikuar me kancer të mitrës, transmeton lajmi.net.

24 vjeçarja këshillon që të gjitha femrat që kanë perioda të parregullta të drejtohen tek mjekët për të marrë këshilla dhe trajtime pasi që mund të jetë shenjë për ndonjë sëmundje të tillë. /Gazeta Shneta/