I kërceu qeni mbi gjoksin e saj, pas gjashtë muaj vdiq!

2017-04-22 në ora 18:38

Një grua që zbuloi se kishte një kancer të gjirit agresiv pasi qeni i saj u hodh në gjoksin e saj ka vdekur tragjikisht gjashtë muaj më vonë.

Renee Chandler, një punëtore e shitjes për Fujitsu dhe një pjesëtare e poetit nga Melbourne, ndjeu një grumbull të kruarash në gjoksin e saj, të cilën nuk mund ta parandalonte shkruan The Sun, transmeton Gazeta Shneta.

Menjëherë pasi 33-vjeçarja u diagnostikua me fazën e tretë, kanceri i trefishtë i gjirit u përhap në mëlçi, mushkëri, në trurin dhe eshtrat e saj.

Të premten, Jackie Wythes, një e afërm e saj e cila kishte ngritur një faqe GoFundMe për të mbledhur para për trajtimin e saj, njoftoi se Renee kishte humbur betejën e saj të shkurtër me këtë sëmundje.

Ajo shkroi: “Fatkeqësisht, Renee vdiq dje. Trupi i saj i vogël nuk mund të luftojë më dhe ajo tani është në paqe.”
“Ajo nuk kishte simptoma, as shenja se ajo nuk ishte përkeqësuar në aspektin shëndetësorë,” shpjegoi ajo.

Pavarësisht nga Renee që i nënshtrohej kimioterapisë, sëmundja u përhap në zona të tjera të trupit të saj./Gazeta Shneta/