Kina raporton 57 raste të reja me coronavirus, numri më i lartë ditor në 2 muajt e fundit

2020-06-14 në ora 21:17

Kina njoftoi këtë të dielën, ditën e saj me rastet me të shumta me COVID-19 brenda dy muajve të fundit.

Kishte 57 raste të konfirmuara brenda 24 orëve deri në mesnatën e së shtunës, njoftoi Komisioni Kombëtar i Shëndetit shkruan MedicalXpress përcjell Gazeta Shneta.

Ky ishte numri më i lartë ditor që nga mesi i prillit dhe përfshinte 36 persona vetëm në Pekin, kryeqytet.

Rastet e reja ilustruan sesi virusi mund të rikthehet pasi kontrollet dhe masat ndaj coronavirusit janë të relaksuara. /Gazeta Shneta/