Kishte dhimbje të vazhdueshme, doktorët gjetën drurë dhe plastikë në barkun e 16 vjecarit

2017-11-11 në ora 08:30

Një histori e pazakontë ka ndodhur së fundmi, kur një djalosh 16 vjecar, ankohej se kishte dhimbje të forta të stomakut por ajo cfarë gjetën mjekët ishte vërtet e pa pritshme.

Djaloshi vuante nga ‘Pica’ një gjendje ku njerëzit nuk mund të hanë asnjëlloj të ushqimit llastik, por prindërit menduan se ai do të hiqte këtë shprehi me kalimin e kohës.

Ndërsa llastiku që ky djalosh i quajtur Arjun dhe që vjen nga India i sillte të përziera në stomak, shkruan Daily Mail, transmeton Gazeta Shneta.

Arjun sipas të gjitha gjasave ka ngrënë llastikë dhe drurë në fshehtësi.

Ndërsa mjekët arritën ta kuptojnë këtë vetëm pasi vendosën një kamerë në stomakun  e tij.

Por gjendja e djaloshit mbetet e mirë, pas operacionit. /Gazeta Shneta/