Kjo është 6-vjeçarja që humbi jetën nga kafshimi i buzës së nënës, me tentimin për ta ndalë së qari

2018-09-11 në ora 20:15

Një vajzë e hendikepuar vdiq nga kafshimi i nënës së saj në buzë, për ta ndaluar atë nga të qarat, pasi kishte pësar një infarkt në zemër.

Në vitin 2015, Katja Spesivtseva, gjashtëvjeçare në atë kohë, u sulmua nga nëna e saj Ludmila, pastaj 33 vjeçe, në qytetin Revda në rajonin perëndimor Sverdlovsk të Rusisë, transmeton Gazeta Shneta.

Katja, e cila vuante nga paraliza cerebrale, filloi të qante gjatë natës dhe zgjoinënën e saj, e cila u tërbua saop e dëgjoi.

Ludmila iu afrua krevatarit të Katyas dhe sulmoi vajzën e saj.

Ajo filloi të rrahë vajzën, duke i thënë asaj të “pushonte”, por vajza u tmerrua dhe filloi të qante edhe më fort.

Nëna e zemëruar pastaj i shtrëngoi dhëmbët në buzën e poshtme të Katyas në zemërim dhe e grisi atë.

Katja kaloi disa ditë në dhimbje të forta pa ilaçe përpara se nëna e saj të njoftonte ambulancën.

Vajza u nxitua në spital dhe mjekët thanë se nëna kishte provuar të kafshonte edhe hundën e Katyas gjatë përplasjes por se kishte dështuar.

Ata gjetën gjithashtu shumë plagë, të freskëta dhe të vjetra, në trupin e viktimës.

Katja kaloi një vit duke marrë trajtim në spitale të ndryshme dhe mjekët gjetën se po vuante nga sëmundje të shumta të neglizhuara që ajo kishte kontraktuar për shkak të mungesës së kujdesit./Gazeta Shneta/

Kliko këtu për t’u informuar me testin që duhet ta bëjë secila nënë shtatzënë për të konfirmuar se shëndeti gjenetik i foshnjës në ardhje është në rregull.