Kjo është koha më e mirë gjatë ditës për të bërë seks

2018-08-19 në ora 09:39

A zgjoheni në mëngjes dhe jeni gati për veprim, ose a preferoni intimitetin e errët të mesnatës? Jepni një hapësirë ​​private dhe një kohë të pandërprerë me një dashnor dhe shumica prej nesh mund të hyj në humor, pavarësisht nëse dielli është në horizont apo yjet po shndritin.

Por ka disa faktorë fizikë që mund të ndikojnë në takimin tuaj seksual, nëse jeni në dijeni të tyre apo jo.

Mëngjeset e lavdishme – Ju mund të dëshironi të vendosni alarmin gjysmë ore të nesërmen dhe të përdorni këtë kohë optimale për të bërë dashuri. Jo vetëm që shumë burra zgjohen me një ngritje të fortë, por niveli i hormonit ‘oxytocin’ është më i larti në trupin tonë në këtë kohë, sipas Doctoroz, transmeton Gazeta Shneta.

Pasditja pjellore – Disa burime thonë se të bëni seks pasdite është koha më e mirë nëse dëshiron të konceptoheni.

Netët e përgjumura – Nëse dëshironi një gjumë të mirë gjatë natës, seksi mund të bëjë këtë mashtrim, veçanërisht nëse je burrë. Sipas një studimi të botuar në Digital Journal, meshkujt gëzojnë një përmbytje të papritur të oksitocinës dhe seratonin pas seksit, gjë që i bën ata të prirur për të shkuar në gjumë./Gazeta Shneta/