Kjo grua kaloi 16 aborte dhe ajo çfarë i ndodhi është një mrekulli (Foto)

2017-04-25 në ora 08:59

Kayleigh Wood vuajti 15 aborte duke menduar se kurrë nuk do të arrijë të bëhet nënë.

Ajo kishte humbur pothuajse të gjitha shpresat edhe pas shumë trajtimeve, derisa mjekët e zbuluan shkakun e dhimbjeve të tepërta në barkun e saj, shkruan DailyMail, transmeton Gazeta Shneta.

Pas një operacioni, Wood mbeti sërish shtatzëne dhe përjetoi abortin e 16-të.

Nuk u dorëzua dhe provoi sërish dhe ja mrekullia, ajo lindi djalin Reggie dhe i cili ia ktheu vullnetin për jetë.

She was examined at the Royal London Hospital two years ago. Pictured right, Miss Wood with Reggie and partner Tony Garner

“Kam qarë gjithë kohën për shkak të të gjitha bebeve që kam humbur”, thotë ajo.

“Është e mrekullueshme të mbaj djalin tim në krahë”.

Mjekët fillimisht i kishin thënë se nuk mund të bëjnë asgjë për ta ndihmuar atë të lind fëmijë.

Por kur rastin e saj e mori spitali mbretëror në Londër, ajo iu nënshtrua një operacioni, që ndonëse kirurgët nuk e kanë të qartë se çfarë i shkaktoi gjithë ato aborte, ajo mbeti shtatzëne dhe lindi fëmijën e saj. /Gazeta Shneta/

After doctors removed the scar tissue in an operation, Miss Wood suffered one more miscarriage before she became pregnant with Reggie. She made it to her 12-week scan at Peterborough City Hospital – which was the first time she had ever reached that point