Koktej me luleshtrydhe për gratë shtatzëna

2018-08-10 në ora 12:30

Të jesh shtatzënë nuk do të thotë që duhet të humbasësh një pije me miqtë. Lajm i mirë është se shumica e baristarëve lehtë mund të rritin një version të “virgjër” joalkoolik të koktejit tuaj të preferuar.

Një pije joalkoolike lulushtrydhe apo çfarëdo peme që i përshtatet dashamirësisë suaj është e butë dhe e shuan etjen, pije e përsosur për një ditë të ngrohtë verore. Dhe për shkak se ajo është me aromë të frutave të përziera, ju keni më pak të ngjarë të vëreni alkoolin që mungon, transmeton Gazeta Shneta.

Merrni luleshtrydhe të freskëta të ngrira – aroma do të jetë shumë më mirë.

Përbërësit:

1 lëng limoni; 3 luleshtrydhe të freskëta ose luleshtrydhe të ngrira në shurup; 1 lugë çaji sheqer; Akull i plasur

Përgatitja:

Bëni një akullore nga përzierja. Shto lëng limoni, luleshtrydhe dhe sheqer. Përzierjeni atë, pastaj vendoseni në një xhami të ftohtë. Garnizoni me një luleshtrydhe shtesë ose një fetë portokalli./Gazeta Shneta/