Me konsumimin e kësaj pije, fëmija juaj kurrë më nuk do ta vuaj nga kolli

2017-07-03 në ora 20:24

Zakonisht, sistemi i frymëmarrjes preket nga kolli dhe gripat, ndërsa kjo kërkon shumë kohë për një shërim të plotë.

Kolli ose bronkiti manifestohet me kollë të thatë ose të lëngësht dhe zakonisht zgjasin nga disa ditë deri në tre javë. Ajo mund të ndikojë tek të rriturit dhe të rinjtë pavarësisht nga mosha e tyre, transmeton Gazeta Shneta.

Por, për fat të mirë ne do t’ju paraqesim një ilaç të pabesueshëm i cili nuk është vetëm krejtësisht i natyrshëm, por është jashtëzakonisht efektiv. Mjafton të ndiqni udhëzimet:

Përbërësit e nevojitur:

  • 250ml qumësht
  • 1 lugë gjelle gjalpë
  • 1 lugë gjelle mjaltë
  • ¼ lugë çaji sode buke
  • 1 vezë e verdhë veze

Instruksionet:

Së pari, duhet të vlohet qumështin dhe le të ftohet për ca kohë. Shtoni gjalpën dhe mjaltin dhe sigurohuni që t’i zieni mirë. Pastaj, shtoni sode buke dhe vezë e verdhë veze dhe përzieni mirë përsëri. Mjekimi juaj është gati!

Jepni këtë ilaç fëmijës tuaj për 5 ditë, para se të shkojë në shtrat për të marrë rezultatet më të mira./Gazeta Shneta/