Ky çift ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për t’i kaluar orët e fundit të jetës

2017-05-07 në ora 13:24

Një burrë i devotshëm ka zgjedhur të jetë nga ana e gruas së tij në ditët e saj të fundit, me shtratin e tij të spitalit për të qenë më pranë dashurisë së tij të fëmijërisë.

Beatrice Whitehead ka luftuar me kancerin e eshtrave për gjashtë vjet, me 87-vjeçarin duke vendosur se nuk do t’i nënshtrohet ndonjë trajtimi të mëtejshëm për sëmundjen shkatërruese.

Bert has been wheeled next to Beatrice so the pair can spend her final days together
Por, ndërsa Beatrice ishte duke u mjekuar në Spitalin Mbretëror të Boltonit në Manastirin e Madh, Bert vetëm disa javë pasi u sëmurë, u betua se do të qëndronte së bashku me të njejtin spital me gruan.

Ky çift, sipas së kaluares së tyre po konsiderohen si të ‘pandashëm’.

Tani, shtretërit e tyre spitalor janë vendosur krah për krah, ku janë në gjendje t’ia mbajnë dorën njëri tjetrit në raste të vështira.

Çifti, të cilët u takuan kur Beatrice ishte vetëm 15 vjeç dhe Bert 17, kanë katër fëmijë, katër nipër e mbesa dhe pesë stërnipër.

Sipas ‘The Sun‘, Beatrice, një ish-rrobaqepës dhe Bert, një ish shofer, u martuan në vitin 1950 pasi i riu kishte mbaruar shërbimin e tij kombëtar.

Suzanne, 52 vjeçe, tha: “Kur ajo hyri në spital, babai filloi të shkonte drejt greminës, ai u diagnostifikua me infeksion në gjoks pas kësaj ndodhie.”/Gazeta Shneta/