Ky është personi që plagosi gjinekologun Gojani, kishte edhe bombë me vete

2018-02-13 në ora 14:23

Gjinekologu Premtim Gojani është plagosur gjatë ditës së sotme para shtëpisë së tij në lagjen Marigona.

Faton Fetiu nga Gjakova me nënshtetësi amerikane, plagosi Gojanin me tre plumba. Policia e Kosovës në vendin e ngjarjes gjeti edhe një granatë dore, shkruan Gazeta Express.

Granata është lartuar nga njësiti i specializuar për deminim i Policisë.

Gojani raportohet se është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe po trajtohet në një spital privat.

Faton Feiu