Ky lloj i mjaltës shkatërron baktere më shumë se të gjithë antibiotikët së bashku

2017-04-22 në ora 15:29

Jo secila mjaltë ka të njejtin efekt. Ndonëse përfitimet e mjaltit të përpunuar dhe të papërpunuar janë dokumentuar mirë gjatë shekujve, studiuesit australianë kanë gjetur një lloj mjalte, të ashtuquajtur mjalta ‘Manuka’, e cila thuhet se shkatërron baktere më shumë se të gjithë antibiotikët së bashku.

Mjalti ‘Manuka’ prodhohet nga bletët që ushqehen në nektarin e bimës ‘Leptospermum Scoparium’, e cila gjendet vetëm në Zelandën e Re, si dhe me pemë çaji, të kultivuar vetëm në Australi dhe Zelandë të Re shkruan Natural News, transmeton Gazeta Shneta.

Ky lloj i shquar i mjaltit jo vetëm që vret në mënyrë efektive bakteret, por krijon edhe imunitet ndaj tyre.

Në një botë ku shumë nga antibiotikët e fundit kanë dështuar në shërimin e disa sëmundjeve, mjalti ‘Manuka’ mund të mbajë çelësin për të luftuar çështjet e rezistencës, duke shpëtuar mijëra jetë në mbarë botën.

Pronat biologjike të Manuka variojnë nga anti-oksidantët, anti-inflamatorët, anti-bakterialët, anti-viralët, antibiotikët dhe nga shërimi i plagëve, duke funksionuar si stimulator i imunitetit. Sidoqoftë, ajo që e veçon mjaltin Manuka nga pjesa tjetër është se fuqitë e saj antibakteriale sfidojnë edhe superfuqitë më të vështira bakterale./Gazeta Shneta/