Lamtumirë era djersë, vetëm përmes kësaj recete

2018-03-04 në ora 21:13

Djersitja është një proces normal i trupit dhe funksioni i aj është rregullimi i temperaturës, si dhe njëkohësisht eliminimin e baktereve.

Gjithsesi, era e saj shkakton irritim jo vetëm tek ne, por edhe tek njerëzit përreth, transmeton Gazeta Shneta.

Përkeqësim të situatës së djersës bëjnë disa faktorë, si: ushqimet me aromë, alkooli, ilaçet, apo edhe diabeti.

Megjithatë, ekziston një recetë për eliminimin e këtij problemi:

Miksoni një lugë gjelle sode buke me një lugë gjelle lëng limoni. Aplikoni nën sqetull dhe zona ku ka më shumë djersë. Lëreni të qëndroni për 5-10 minuta dhe pini me shumë ujë. Përsëriteni procesin çdo ditë dhe brenda pak javësh do të shihni rezultate pozitive./Gazeta Shneta/