Largojini flokët e thinjura përgjithmonë me këtë recetë (VIDEO)

2017-05-07 në ora 17:37

Problemi me flokët e thinjura është shumë i pranishëm dhe bezdisës për disa, prandaj ne kemi përgatitur një recetë për juve.

Për largimin e kësaj dukurie shqetësuese, juve do t’ju nevojiten lëkura e patates dhe uji./Gazeta Shneta/

Përgatitja:

  • Mblidhini 6 livore të patateve dhe futini në një tas
  • Tani, hidhini dy gota ujë të vakët në atë tas
  • Zijeni atë në flakë të ulët për 15 minuta
  • Lejeni këtë ujë të ftohet
  • Filtrojeni atë
  • Pasi t’i keni larë flokët me shampon, lëjini të thahen
  • Sapo t’i keni tharë flokët, aplikojeni këtë recetë magjike në kokë, pa pasur nevojë për shpërlarje