Maskë për të ushqyer lëkurën (Receta)

2017-05-04 në ora 07:44

Përbërësit:

Qumësht pluhur

Ujë

Përgatitje:

Përzieni rreth ¼ qumësht pluhur me ujë të vakët. Në këtë mënyrë formoni një masë homogjene dhe të trashë.

Aplikoni maskën në fytyrë, lëreni të teret tërësisht në fytyrë dhe pastaj pastrojeni me ujë të vakët.

Kështu lëkura juaj do të ushqehet me vitamina të shumtë dhe do të parandalojë rrudhat.

Përdoreni këtë maskë 2-3 herë në javë./gazetametro