Mbi 900 pacientë të sëmurë me Covid po trajtohen në spitalet e Kosovës

2021-04-07 në ora 10:49

Mbi 900 pacientë të sëmurë me koronavirus po trajtohen në spitalet e Kosovës, ka bërë të ditur Shërbimi Spitalor Klinik Universitar.

SHSKUK ka njoftuar se 917 pacientë të sëmurë me Covid-19 janë të shtrirë në Qendrën Klinike Universitare, dhe në spitalet rajonale.

Me oksigjeno terapi po trajtohen 734 pacientë, prej të cilëve 12 janë në mjekimin intensiv.

Në Klinikën e Gjinekologjisë janë të hospitalizuara pesë gra, ndërsa në Pediatri po trajtohen 19 fëmijë. /Gazeta Shneta/