Mjeku që do t’i përfaqësojë gastroenterologët në OMK, falënderon specializantët

2017-12-06 në ora 21:20

Nga Klinika e Gastroenterologjisë në QKUK, në zgjedhjet e një dhjetorit për Kuvendin e Odës së Mjekëve kanë garuar dy mjekë.

Dr. Skender Telaku ka fituar 11 vota, tri më shumë se kandidatja tjetër Dr. Aida Polloshka.

Teleaku tashmë do t’i përfaqësojë kolegët e tij në OMK, pas certifikimit të rezultatit përfundimtar nga KQZ, shkruan Gazeta Shneta.

Gastroenterologu ka falënderuar specializantët, pasi siç ka thënë ai, me votat e tyre ka arritur të futet në Kuvend.

Postimi i tij i plotë:

Te nderuar,

Kam nderin dhe kenaqesine tiu lajmeroj se jam zgjedhur serish ne Oden e Mjekeve te Kosoves ku per tri vite do ti perfaqesoj gastroenterologet

Falenderoj specializantet e gastros , me votat e te cileve fitova bindshem.

Fuqia ime qendron te specializantet, ardhmerine e mjekesise kosovare. Me respekt