Dr. Drita Kabashi
Gjinekologji/Obstetrikë

Intro

 • Fakulteti i Mjekësisë pranë Universitetit të Beogradit
 • Spitali Universitar Gjinekologjik në Tubingen, Gjermani
 • Subspecialiste e Onkologjisë

Pozita momentale

Ordinanca Gjinekologjike Drita 

 

Arsimimi mjekësor

 • E diplomuar në Fakultetin e Mjekësisë pranë Universitetit të Beogradit në vitin 1996
 • Punoi si mjeke në praktikë në Spitalin e Prizrenit dhe pjesë e shoqatës ‘Nëna Terezë’
 • Emigroi gjatë luftës në Tubingen të Gjermanisë, aty ku në vitin 2001 rikonfirmoi diplomimin e saj në Fakultetin e Mjekësisë
 • Nga vitit 2003 pjesë e Spitalit Universitar Gjinekologjik në Tubingen si mjeke në specializim
 • Nga viti 2007-2010 bashkëpunëtore shkencore pranë këtij universiteti
 • E specializuar në vitin 2010 dhe menjëherë e emëruar si mjeke e lartë në Repartin e Onkologjisë, aty ku kreu subspecializimin në vitin 2012
 • Bashkëpunëtore e shumë punimeve shkencore
 • Nga viti 2013 u rikthye në Kosovë për të praktikuar profesionin e saj
Tel:
044379111
Social:

Prishtinë dhe Suharekë

Pyeja e juaj është ruajtur dhe do të shfaqet posa të ketë përgjigje.

Përgjigjet deri tani..

 • Anonim ka pyetur:
  Pershendetie para dy muajve me vdiq beba ne bark nga gjak derdhja shum e madhe me ishte shkeput placenta bera lindjen me operacion tash kam frik me mbet shtatzan mos pom ndodh i njejti problem te luten me trego ti si gjinekologe a ke pas keso rastesh edhe a kan lind pa problem tjetren shtatzani
 • Anonim ka pyetur:
  Pershendetje kam nenen qe ka tre ciste ne uterus dhe ka pese vjet qe vuan nga anemia dhe bicitopenia mendoni se ka lidhje kjo semundje me cistet dhe a jane te rezikshem keta ciste eshte e nevojshme te hiqen
 • Anonim ka pyetur:
  PRSH E NDERUAR ZNJ DRITA UN KAM QENE PACJENTJA JUAJ PERPARA DISA VITESH DUA TE PYES PER PERJODAT SE NUK I KAM FARE TE REGULLTA DHE KAM NE DJAL 3 VJEC DHE NUK KAM NGELUR ME SHTATZENE
 • Anonim ka pyetur:
  Pershendetje dr.viziten e kaluar isha te mjeku me tha se NT ishte pak e larte2.9mm,ma rekomandoi ta beja doble testin.mirepo une mora edhe mje mendim te dyte te nje mjek tjeter.NT me doli 2. Dhe me tha se nuk eshte nevoja ta beja double testin.gjithqka ishte ne regull ,qfare me rekomandoni ju.flm
 • Anonim ka pyetur:
  persh Dr drita pyetja --kam burrin me hepatit C virusi ju ka largu nga trupi vlerat jan te vogla a mujna me pas femije jam shum e brengosur tlutem dr a ki pas nje rast si tonin sa dopak kthema ni pergjigjje tlutem Dr Drita
 • Anonim ka pyetur:
  Pershendejte,jam ne javen e 37 -te kom probleme me entje te kembeve shum keto javet e fundit dhe dhimbje shpine, a eshte normale,faleminderit paraprakisht.
 • Anonim ka pyetur:
  Pershendetj Dr.dje me 25 shkurt ne mengjes bera nje test shtatzènie dhe vija e dytè me doli shumè e zbehur por megjithatè e dallueshme,pas njè ore mè erdhi cikli ngase kisha daten kur do me vinin meqè kam cikel te rregullt.Pyetja ime èshtè: sipas testit a mund tè jem shtatzènè dhe a ka mundèsi tè jem dhe tè kem cikèl si zakonisht.
 • Anonim ka pyetur:
  Pershendetje ,ju lutem nese ka mundesi te me informoni sa eshte e rrezikshme procedura e amniocintezes kam ndegjuar shume raste qe kan perfunduar me abort arsyja pse duhet te beje eshte se ne shtatzanin e par em ka vdek femiu pasi kam lind nga nje anamoli ne zemer ju lutem me tregoni si te veproj ju falemnderit
 • Anonim ka pyetur:
  Doktoresh pershendetje jam 23 vjecare dhe jam ne muajin e 6 te shtatzanis eshte femija i pare .desha te te pyes sepse nganjeher kam dhimbje ne fund te barkut kur dal per te ecur dhe ndonjeher beba me duket se qendron shum posht dhe a eshte normale te levizi aq shum sidomos ne fund te barkut
 • Anonim ka pyetur:
  Pershendetje doktoresh kam pas nje obort para 1 e 3 muj dhe ka 1 vit qe tentoi per shtatzanin e dyt por pa rezultat Deri ne sa koh mund te shkoj per te mbes shtatzan pas obortimt. Faleminderit

Postimet

Pavarësisht nëse jeni shtatzënë apo jo, ekspozimi ndaj diellit nuk është diçka që ju sjell shumë dobi. Ekspozimi ju vë në rrezik për plakjen...
2017-06-04 18:32:29