Moti sot, e diel 5 gusht 2018

2018-08-05 në ora 06:13

Moti sot mbi vendin tonë do të mbajë kryesisht i nxehtë dhe me vranësira të pjesshme. Ndërkohë temperaturat e ajrit, gradualisht do të rriten pak mbi vlera mesatare.

Minimalet do të luhaten nga 14C deri në 16C, e maksimalet nga 28C deri në 31C.

Do të fryejë erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 1-7m/s; Shtypja atmosferike do të shënojë një të lehtë mbi vlera normale./Gazeta Shneta/