Mustafa: Respekti për gratë është obligim moral e shtetëror

2017-03-08 në ora 09:31

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar gratë me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Gruas.

Ai ka thënë se respekti ndaj tyre është obligim moral dhe shtetëror.

“Të nderuara nëna, motra, kolege, gra kosovare,

Republika e Kosovës ua dedikon juve ekzistencën dhe çdo sukses të mëtejshëm.

Respekti për ju është ndjenjë njerëzore, obligim moral, qasje institucionale dhe përcaktim shtetëror.

Urime 8 Marsi!”, ka shkruar Mustafa në facebook. /Gazeta Shneta/