Nëna poston fotografi me djalin, pak çaste para vdekjes nga meningjiti

2017-02-24 në ora 11:01

Një nënë nga Britania e Madhe e ka shpërndarë një fotografi zemërthyese në rrjetet sociale.

Ajo ndau me miqtë e saj minutat e fundit të jetës së djalit të saj, 6-vjeçar, i cili ndërroi jetë nga meningjiti, shruan Metro.co.uk, transmeton Gazeta Shneta.

Në këtë fotografi, Sharon Carver,  shihet duke e mbajtur djalin e saj përderisa ky i fundit po vuante në një shtrat spitali.

Carver ka paralajmëruar nënat e tjera me këtë fotografi që të tregojnë kujdes nga shenjat e meninxhitit për fëmijët e tyre dhe të reagojnë më shpejtë. /Gazeta Shneta/