Nëna rrëfen se si humbi 100 kg pas lindjes duke ngrënë vetëm akullore

2018-06-02 në ora 11:21

Kur Brianna Bernard kishte mbetur shtatzënë me fëmijën e saj të parë, ajo përqafoi plotësisht thëniet se tani ju duhet të hani për dy perosna, dhe kështu përfundoi me 70 kilogramë duke shtuar në peshë.

Vendlindja e Minneapolisit nuk kishte qenë e rëndë në rritje, por ajo filloi të fitonte më shumë peshë në fundin e saj të 20-të, dhe në kohën kur ajo lindi.

“E përdorja atë si një justifikim. Në realitet, ju duhet vetëm të hani disa qindra kalori shtesë në ditë, por unë haja 1000 shtesë, “Bernard, 32 vjeçare, i thotë njerëzve për 2018” Si e humbëm 100 kg “. “Unë mendova se të gjitha do të binin lehtë pas lindjes së fëmijës.”

Por një vit pasi djali i saj Tye, tani 5, erdhi në jetë, Bernard ishte ende duke ngrënë keq – drekë do të hante pulë dhe majonez dhe salcë italiane, kripë dhe patate të skuqura, uthull dhe një pije të gazuar.

Duhej që të kujdesesha për djalin, dhe kështu nuk i kushtoja rëndësi të madhe vetes, rrëfen më tej ajo, transmeton Gazeta Shneta.

Gjatë një udhëtimi një ditë në treg, ajo vuri re një kopje të botimit të PEOPLE-it të vitit 2014 të çështjes “Si e humbëm 100 kg”, dhe zbuluam se njëra nga gratë ishte nga Minneapolis dhe humbiste peshën me ndihmën e një palestre aty pranë.

“Kam lexuar historinë e saj dhe kam parë aq shumë nga unë në shembullin e saj,” thotë Bernardi. “Ajo kishte provuar çdo mënyrë tjetër për të humbur peshë – dieta Keto, Atkins dhe asgjë nuk kishte funksionuar për të. E njëjta gjë ishte për mua.

Do të bëja diçka të re për disa ditë ose ndoshta disa javë dhe pastaj përsëri të vazhdoja me avazin e vjetër. Por kjo palestër ishte e ndryshme për të, kështu që unë kam qenë me shpresë se ajo do të ketë efekt për mua, gjithashtu. ”

Ajo tani ndjehet shumë më mirë dhe ka një lëkurë më të fortë, tani me më pak kg duke palestuar dhe duke ngrënë më shumë akullore./Gazeta Shneta/