Nënës i vdiq foshnja në bark, burri fajëson mjekët në Tiranë

2017-03-25 në ora 09:01

Një 35-vjeçar ka bërë kallëzim në Policinë e Tiranës për mjekët e maternitetit, pasi sipas tij, i sollën humbjen e jetës së foshnjës në muajin e nëntë të shtatzënisë.

Shtetasi me iniciale M.V. është paraqitur dje në komisariatin numër 3 të policisë, ku ka kallëzuar se në maternitet, bashkëshortes së tij R.V., 28 vjeçe, i ka vdekur fëmija 9-muajsh në bark dhe për këtë fajëson mjekët, shkruan Lapsi.al.

Materialet hetimore për rastin u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për vlerësim.