Ngrënia e çokolladës gjatë gjidhënies – e sigurt apo jo

2020-06-24 në ora 15:06

Çokollada nuk sjell asnjë efekte anësore gjatë gjidhënies, por që duhet ta menaxhoni sasinë e ngrënies.

Çokollata përmban karbohidrate, porteina, yndyrna, vitamina dhe kafeinë shkruan Parenting.FirstCry, transmeton GazetaShneta.

Siç e treguam, nëse nuk e menaxhoni sasinë e ngrënies së çokollades, tek bebi mund të sjell efekte negative, kështu duke shkaktuar pagjumësi, nervozë dhe hiperaktivitet.

Sasia e lartë e konsumit të kafeinës gjithashtu mund ta ulë prodhimin e qumështit të gjirit./GazetaShneta/