Njihuni me patëllxhanin ‘magjik’ që shpejton lindjen e bebes

2018-01-13 në ora 14:12

Shtatzënia është një gjë e mrekullueshme dhe magjike, por gjithashtu kur afrohen muajt e fundit të lindjes, atëherë menzi dëshironi të liroheni.

E vetmja dritë në fund të tunelit është data që ju është caktuar për të lindur, por është një recetë natyrale që ju ndihmon në këtë aspekt, transmeton Gazeta Shneta.

Një nënë tregon për recetën me patëllxhan dhe me parmesan në një restaurant të njohur që nxiste gratë lindin më shpejtë.

Parmezani i patëllxhanit ju dërgon në lindje, 48 orë pasi keni ngrënë atë, restauranti pretendon se janë më shumë se 300 bebe që kanë lindur si shkak i kësaj recete.

Edhe pse i kishte ardhur koha e caktuar për të lindur, nëna tregon se nuk kishte ndonjë shenjë, prandaj vendos ta bëjë këtë recetë në shtëpi.

Sërish në mëngjes hëngra parmesan me patëllxhan, dhe pastaj sërish në drekë, derisa në mbrëmje arrita të lindi.

Gjatë të tremujorit të tretë nënat kanë aq shumë dëshirë për të lindur, sa që mund të hajnë disa pjata me parmesan./Gazeta Shneta/