Pamje e Rëndë: Pacientit i hiqet kaçavida nga koka në QKUK (Foto +18)

2017-04-27 në ora 14:15

Një pacient ka mbërritur sot në Emergjencën e QKUK-së me kaçavidën e ngulur në kokë.

Edhe pse ditë greve, Emergjenca ka pranuar rastet urgjente dhe pacienti është marr në trajtim menjëherë, shkruan Gazeta Shneta.

Ekipi kujdestar e ka realizuar suksesshëm intervenimin e rrallë traumatik në kokë.

Neurokirurgu Besnik Elshani ka treguar se kaçavida i është hequr pacientit nga koka.

“Rrjedha e operimit dhe gjendja postoperative e pacientit është pa komplikime”.

“Operimi neurokirurgjikal është kryer me sukses të plotë duke ruajtur funksionalitetin e trurit dhe pacienti është në gjendje të mirë shëndetësore”, ka deklaruar Elshani.

Doktori ka falënderuar ekipin kujdestar në Qendrën Emergjente, anesteziologët dhe stafin e sallës operative.

Pacienti ka shpëtuar mrekullisht fal intervenimit të ekipit mjekësor dhe siç shihet ai ka bërë edhe selfie me doktorin Elshani. /Gazeta Shneta/