Parashikimi i motit në fundjavë, nëntor 2021

2021-11-20 në ora 13:34

Moti në fundjavë pritet të jetë me kthjellime. Mëngjesi i së dielës pritet të jetë me ngrica dhe mjegulla.

Temperaturat minimale në fundjavë priten të zbresin deri në -1C, kurse maksimalet do të arrijnë deri në 13C shkruan Prishtina Weather, transmeton Gazeta Shneta.

“20.11 – Paradite me vransira, e gjatë ditës vransirat shpërndahen, e në mbrëmje kthjellime.

21.11 – Kryesisht me diell.  Në mëngjes përgjatë ultësirave mjegull, vende-vende edhe ngrica.”, thuhet në njoftimin e fundit./Gazeta Shneta/