Parashikimi i motit për sot

2017-04-06 në ora 07:15

Moti sot në Kosovë, e enjte 6 prill 2017, parashikohet të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje shiu në disa vende.

Era do të fryjë nga jugperëndimi 10 deri 30 km/h.

Ndërkohë parashikohet që temperaturat minimale të lëvizin nga 7-C, ndërsa ato maksimale pritet të arrijnë deri 18-C.